A városi új múzeum létrehozásának célja egyfelől az egykori római település, Brigetio területén feltárt leletek interaktív bemutatása, továbbá egy a XXI. század követelményeinek megfelelő épület és bemutatótér kialakítása. Célja még, hogy a leleteknek jelenleg helyet adó Komáromi Klapka György Múzeum korszerű épületbe költözhessen. Szintén a Látogatóközpont ad majd otthont az ELTE régészeti gyakorlati képzésének is, így Komárom jogosult lesz az "Egyetemi város" cím használatára.
Tervezett nyitás: 2023.
2018 augusztusában nyílt meg a Gerecse Kapuja látogatóközpont a tatabányai Kő-hegyen, a Turul madár szobor közelében. A népszerű kirándulóhelynél a kiállítótérként, étteremként, via ferrata kölcsönzőként és szaküzletként funkcionáló turisztikai infrastrukturális épület várja a látogatókat.
A központ és a szobor közti területen játszótér, egy szabadtéri kondi park, pihenőpadok, asztalok várják a kirándulókat. Három tanösvényt alakítottak ki a környéken, a látogatóközpont és a szobor között futó, 7 állomásos Turul-tanösvény a nemzeti millenniumi emlékművek történetét mutatja be, a Szelim-lyukhoz vezető út mentén lévő régi geológiai tanösvény felújítva, kicsinosítva mesél a régió kőzettanáról, míg a Ranzinger Vince tanösvény a Csúcs-hegyen álló, egykori aknatoronyból kialakított kilátóhoz vezető út mentén nyújt információt a Gerecse növény- és állatvilágáról.
További információ: Gerecse Kapuja Látogatóközpont
Péliföldszentkereszt gyönyörű zarándokhelyén 2019. decemberében átadták a térség egyik legjelentősebb ökoturisztikai létesítményét, a Gerecse Natúrpark Látogatóközpontot. Az interaktív bemutatóközpont a helyi és térségi jelentőségű örökségünkre és annak védelmére, a Natúrpark egészére irányítja a figyelmet. A 370 négyzetméteres létesítményben a Gerecse szépségeit, értékeit mutatják be, kiállítóteret, előadóteret, interaktív foglalkoztatót és ajándékboltot is kialakítottak. Az Országos Kéktúra, valamint a Nyerges 20/40 és a Kinizsi 100 teljesítménytúrák is itt haladnak át.
További információ: Gerecse Natúrpark Látogatóközpont
A Lábatlan településén található Dunamente Ökoturisztikai Látogatóközpont 2020 őszén nyitotta meg kapuit a látogatók előtt. Egyedülálló kiállítások célja, hogy izgalmas környezetben, érdekesen mutassa be természeti értékeinket, és felhívja a figyelmet a globális klimatikus változások negatív hatásaira. Az ember ökológiai lábnyoma egyre nagyobb, és ez ellen csak tudatos életmódváltással és kellő odafigyeléssel lehet tenni. A látogatóközpontban az interaktív kiállításoknak és programoknak köszönhetően iskolai csoportok, családok, és idősebb korosztály egyaránt jól érezheti magát. A látogatók négy tematikus szobán keresztül fedezhetik fel színes, modern közegben az állandó kiállítást. Az Ökológiai, Duna, Erdő Barlang teremben interaktív elemek szemléltetése segíti mindezt.
További információ: Dunamente Ökoturisztikai Látogatóközpont